Dopravní podmínky

Pravděpodobné otevření obchodu bude v pátek 1. března 2019. Podzimní sezona začíná 1. září prodejem kontejnerovaných stromků, vyorané stromky budou expedovány od 1. listopadu 2019.

Zásilkový prodej ovocných stromků  bude  v případě příznivého počasí zahájen od 1.03.2019. Vyorané stromky (prostokořené) zasíláme max. do 20. dubna.    Od února 2019 přecházíme s přepravou zásilek k ČESKÉ POŠTĚ. Vzhledem k vyšším cenám za přepravu u ČESKÉ POŠTY  jsme nuceni nepatrně zvýšit i sazby, které účtujeme zákazníkům.

Firma PPL uvalila na balíky nad 120 cm (ovocné stromky) sankční poplatek od 60-300 Kč na jednu zásilku, což je pro zákazníky nepřijatelné!!! Rovněž poplatek za platbu kartou (bezhotovostně) ve výši 1,4 % v případě větší zásilky se jednalo o částky přesahující 100 Kč je pro nás nepřijatelní. Proto jsme byli nuceni s firmou PPL ukončit spolupráci.

OVOCNÉ STROMKY - balíme do pevných krabic, aby nedošlo k poškození přepravou.Velikost balíku je omezena přepravními předpisy (25x25x150 až 170 cm) a je možné do takovýchto krabic zabalit stromky do výšky 150- 170 cm. Do každého balíku dáme max. 20 ks sloupcovitých jabloní. U jiných ovocných druhů se počet stromků v balíku pohybuje od velikosti koruny a  nebo velikosti kořenového balu. Poštovné a balné  u těchto zásilek činí 190 Kč.

FÓLIE- u balíků s folií účtujeme poštovné a balné 170 Kč včetně DPH. Folii zasíláme průběžně celý rok zhruba do týdne, u fólie nad 20 kg (asi 140 m2 fólie)je  to 190 Kč. U zásilek těžších jak 50 kg (asi 315 m2 fólie) zasíláme na dobírku přes Top-trans. Od letošního roku jsme nuceni ze strany Top-trans, účtovat dopravu ke zboží. Samostatné účtování přepravy ze strany přepravce je nemožné. 

OSTATNÍ ZBOŽÍ -  poštovné a balné 160 Kč včetně DPH.

ŽÁDÁME ZÁKAZNÍKY, ABY PEČLIVĚ VOLILI MOŽNOSTI PŘEPRAVY V OBJEDNÁVKOVÉM FORMULÁŘI.

Pokud si zákazník při tvorbě objednávky zvolí nesprávnou výši této služby, vyhrazujeme si právo tuto službu na objednávce upravit tak, aby odpovídala reálné výši vynaložených přepravních nákladů.

SLOVENSKO - v letošním roce budeme zasílat fólie GINEGAR a stromky na Slovensko, přepravu bude zajišťovat ČESKÁ POŠTA a cena poštovného bude 10 EUR do váhy 10 kg, cena přepravy balíků nad 10 kg je 12-16 EUR podle hmotnosti. Po dobrých zkušenostech z loňského roku budeme na Slovensko zasílat i stromky a další sortiment. Přepočet cen stromků je 1 EUR=25 Kč, stromek za 200 Kč zasíláme na Slovensko za 8 EUR. U objednávky na Slovensko je nutné  v pravém horním rohu přepnout na ceny v EUR. 

U objednávek vždy uvádějte správné telefonní číslo!

 

Stromky jsou kvalitně zabaleny v pevných krabicích, aby nedošlo k poškození během přepravy. Kořeny jsou v PE pytlích chráněny proti vysychání.  Stromky vydrží bez poškození i přepravu přes víkend, nebo pokud se doručení o několik dnů prodlouží.

 

Kvalitně zabalené kořeny v igelitu aby neosychaly.

KRABICE SE STROMKY2
Zasíláme i kontejnerované stromky pokud jsou v sortimentu.
KRABICE SE STROMKY
Balík nachystaný k expedici.
KRABICE SE STROMKY1