Dopravní podmínky

Jarní sezóna začíná 1.března 2023

Zasílání borůvek a stromků začne rovněž od 1 března.

Podzimní sezóna začíná 1. září prodejem kontejnerovaných stromků.

Vše co inzerujeme máme v dostatečném množství.

Zásilkový prodej ovocných stromků  bude  v případě příznivého počasí zahájen přibližně od 1. března . Počátek prodeje může posunut vlivem nepříznivého počasí. Stromky jsou založeny venku a pokud je zamrzlá půda a nejdou vytáhnout, nelze je ani prodat a nebo poslat. Vyorané stromky (prostokořené) zasíláme max. do 20. dubna.    

3. Od začátku února 2019 zasíláme objednané zboží na dobírku prostřednictvím přepravní služby ČESKÁ POŠTA jako  balík do ruky. Balík bývá doručený zpravidla druhý den od vyexpedování zpravidla až do domu.

Od 1.7.2021 se Česká pošta  přizpůsobila konkurenci a zavedla výrazné poplatky za balík nad 120 cm. Toto zvýšení cen za přepravu se týká převážně ovocných stromků, kde používáme krabice délky 170 cm. Do těchto krabic může být zabaleno i zboží z větších objednávek ibišků a borůvek, neboť zasíláme silné a velké rostliny.

Od 1. září 2021 máme následující ceny balíků nad 120 cm a to včetně pevných papírových krabic. 

Balík do ruky - cena přepravy 290 Kč - balík bude doručen až do domu.

OVOCNÉ STROMKY, BORŮVKY A IBIŠKY - balíme do pevných krabic, aby nedošlo k poškození přepravou. Velikost balíku je omezena přepravními předpisy (25x25x150 až 170 cm) a je možné do takovýchto krabic zabalit stromky do výšky 150- 170 cm. Do každého balíku dáme max. 20 ks sloupcovitých jabloní. U jiných ovocných druhů se počet stromků v balíku pohybuje od velikosti koruny a  nebo velikosti kořenového balu.  Poštovné a balné  u těchto zásilek činí  290Kč podle podmínek doručení, viz výše. I jeden stromek musí být v krabici a jsme nuceni účtovat  290Kč.

FÓLIE- u balíků s folií účtujeme poštovné a balné 190 Kč včetně DPH. Folii zasíláme průběžně celý rok zhruba do týdne, u fólie nad 20 kg (asi 140 m2 fólie)je  to 210 Kč. U zásilek těžších jak 50 kg (asi 315 m2 fólie) zasíláme na dobírku přes Top-trans. Od  roku 2020 jsme nuceni ze strany Top-trans, účtovat dopravu ke zboží. Samostatné účtování přepravy ze strany přepravce bylo zrušeno a je nemožné. 

OSTATNÍ ZBOŽÍ - jedná se převážně o menší rostliny, borůvky, ibišky a další, poštovné a balné 170 Kč včetně DPH. Jsou to balíky většinou do 3 ks, při větší objednávce jsme nuceni použít větší krabici, v tom případě je přepravné jako u ovocných stromků 210 Kč, nebo při větším množství 290 Kč .

Vzhledem k váze a velikosti NEZASÍLÁME kontejnerované ovocné stromky.

ŽÁDÁME ZÁKAZNÍKY, ABY PEČLIVĚ VOLILI MOŽNOSTI PŘEPRAVY V OBJEDNÁVKOVÉM FORMULÁŘI.

Stále asi 50 % objednávek nemá správné přepravné, na vině je spěch a často malý displej u mobilů. 

Jestli objednávám borůvky je nutno vybrat přepravné na borůvky a ne na fólii a obráceně.

Pokud si zákazník při tvorbě objednávky zvolí nesprávnou výši této služby, vyhrazujeme si právo tuto službu na objednávce upravit tak, aby odpovídala reálné výši vynaložených přepravních nákladů!

SLOVENSKO - v letošním roce budeme zasílat fólie GINEGAR a ibišky a borůvky na Slovensko, přepravu bude zajišťovat ČESKÁ POŠTA a cena poštovného bude 18 EUR do váhy 10 kg, cena je nepřijatelně vysoká, ale ČESKÁ POŠTA  nám lepší cenu odmítá poskytnout. 

Od podzimu 2021 vzhledem k sazbám nejsme schopni zasílat ovocné stromky na Slovensko a balíky nad 120 cm délky.  U objednávky na Slovensko je nutné  v pravém horním rohu přepnout na ceny v EUR. 

U objednávek vždy uvádějte správné telefonní číslo!

 

Stromky jsou kvalitně zabaleny v pevných krabicích, aby nedošlo k poškození během přepravy. Kořeny jsou v PE pytlích chráněny proti vysychání.  Stromky vydrží bez poškození i přepravu přes víkend, nebo pokud se doručení o několik dnů prodlouží.

I po 14 dnech vrácené stromky byly životaschopné!

 

Kvalitně zabalené kořeny v igelitu aby neosychaly.

Zasíláme i kontejnerované stromky pokud jsou v sortimentu a délka stromku dovolí jej zabalit do krabice.
Balík nachystaný k expedici.