Obecné informace o sloupovitých třešních.

Udržet a natvarovat třešně do malých sloupových tvarů je možné pouze za použití velmi zakrslých podnoží. Nejvíce používaná a osvědčená je Gizela 5. Nevýhodou je poměrně vysoká cena takto zakrslých podnoži, které stromek výrazně prodraží. Tyto podnože udrží i v dospělosti stromek do výšky pouze 2,5 až 3,5 m. 

Je naprosto nereálné dlouhodobě takto pěstovat na podnožích colt, mahalebka nebo dokonce na semenáči ptáčnice! 

Stromky musí být již ze školky pěstovány na terminál (špičák). Větve, které rostou je potřeba zakracovat během celé vegetace na délku max. 20-30 cm, nejdůležitější je to v průběhu května a června. V pozdějších letech po nástupu plodnosti se intenzita růstu zmenšuje. Stromky potřebují  dostatečnou výživu jinak plody zdrobňují. K hnojení používáme hnojivo YaraMila Complex. Více podrobnějších informací k pěstování sloupovitých třešní a naše zkušenosti naleznete  v návodu na pěstování.

Samosprašnost:

U zahrádkářů je často přeceňována samosprašnost a vyžadují jen samosprašné odrůdy. Ve většině případů je obava ze špatného opylení naprosto zbytečná. V prostředí našich měst a vesnic je třešní dostatek, často je na okrajích vesnic nebo kolem cest, na mezích velké množství semenáčů (ptáčnic, vrabčinek) které spolehlivě opylují všechny odrůdy. Včely mají dosah několika kilometrů, takže pokud třešně nemají plody, problém bývá až na výjimky jinde. V mrazových kotlinách může problém s plodností způsobovat citlivost květů k jarním mrazíkům, hlavně v posledních letech.

Sloupovité třešně budou pro jaro 2018 sortimentně omezeny, jsme značně vyprodaní. Plný sortiment bude k dispozici opět od 1. listopadu 2018.

Pro osobní odběr konzultujte prosím aktuální dostupnost odrůd na telefonním čísle 606 920 975.

Podkategorie

V této kategorii nejsou žádné dostupné produkty.