Podnože pro sloupovité meruňky:

Pro pěstování na sloupových tvarech používáme málo vzrůstné podnože, které výrazně redukují vzrůst stromku. Životnost stromků na těchto podnožích je 15-20 let za předpokladu dodržení správné agrotechniky a hnojení. Stromky  pěstované v okrajových oblastech pěstování meruněk, které jsou špatně živené a nebo nevhodně ošetřované můžou mít životnost nižší.

PIXI- švestková podnož redukující vzrůst naštěpované odrůdy až o 50- 60 %, je dobře kompatibilní s odrůdami meruněk. Velmi příznivě ovlivňuje plodnost naštěpované odrůdy, jako švestková podnož je vhodná i pro okrajové pěstování meruněk.

VVA1- KRYMSK- kříženec  P. tomentosa x P. cerasifera původem z Ruska. Potlačují růst naštěpované odrůdy o 40-50 %. Stromky dosahují brzkých a vysokých výnosů.

WAVIT- nová velmi nadějná licencovaná podnož pro švestky a meruňky. Málo vzrůstný semenáč, vyselektovaný ze známé švestky Wagenheimova, tato podnož redukuje vzrůst naštěpované podnože o 40 %. Výhody této švestkové podnože pro meruňky jsou nesporné. Na tuto podnož se hodí pro sloupové pěstování méně vzrůstné odrůdy.

Švestkové podnože pro meruňky mají výhodu pro pěstování v horších klimatických a půdních podmínkách a v okrajových oblastech. Švestka je původní dřevina velmi dobře přizpůsobená na naše podmínky. Semenáče meruněk se hodí jen do nejteplejších oblastí. Meruňky na švestkových, licencovaných podnožích mají o něco vyšší cenu.

Podkategorie

V této kategorii nejsou žádné dostupné produkty.