Jak fólii svařit - ve fotkách.

Nejdříve je potřeba si připravit desku s latí, lepší je se dvěma vedle sebe, aby byly sváry dva a svár byl pevnější. Takto se zavaří límec, kterým se protáhne lanko a nebo vázací drát a fólie se stáhne přes čela.

Deska na svařování.

Deska se sváření.

deska

Na takto připravenou desku položíme fólii tak abychom mohli zavařit límec, kterým protáhneme lanko a nebo drát, takto fólii stáhneme přes čela abych ji dobře upevnili a zabránili zničení větrem.

Žehličkou nastavenou na nejvyšší teplotu pomalu přejíždíme přes pečící papír a dochází k provařovaní fólie. Je vhodné si toto sváření vyzkoušet na kousku fólie. Po vychladnutí sváru vyzkoušíme pevnost, málo svařená fólie může povolit, u příliš převařená může dojít k poškození a proděravění.

Po zavaření fólie po celé délce protáhneme lanko a nebo drát, kterým folii zafixujeme k rámu a uchytíme ke spodní části konstrukce. Zavařená folie připravená k protažení drátu.

Zavařená folie připravená k protažení drátu.

Po zavaření fólie po celé délce protáhneme lanko a nebo drát, kterým folii zafixujeme k rámu a uchytíme ke spodní části konstrukce.

Než položíme hlavní plachtu se zavařeným límcem, navaříme fólii na čela. Opět si připravíme ruční pomůcku na svařování v podobě zednického hladítka s dvěma laťkami co by svařovací plošky.

Fólii si na čela nejprve uchytíme pomocí svorek a vypneme.

Jeden pracovník drží hladítko z venkovní strany, druhý pokládá přes pečící papír žehličku na fólii a provařujeme.

Takto máme svařené čela připravené k natažení hlavní fólie. 

Po zavaření čel, přetáhneme hlavní plachtu přes čela a drát uchytíme na spodní rám konstrukce. Podélně vykopeme drážku aspoň 30 cm hlubokou. Důležité je aby folie byla ve žlábku tak, aby nebyla jen krátce položena v půdě. Tady se nevyplácí šetrnost, protože krátkou fólii vítr často vytáhne a poškodí,, hlavně na závětrné straně. Na fólii nasypeme trochu hlíny a nadzvedáváním fólie ve žlábku fólii vypneme. Po celkovém vypnutí z obou stran, zasypeme půdou, voda stékající po dešti nám zaručí vysokou váhu půdy a zamezí poničení fólie větrem. Na konec vypneme drát na čele límce aby vítr fólii nepodfoukl.

Podkategorie

V této kategorii nejsou žádné dostupné produkty.